Jestem dumnym członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Twórców Mydła i Kosmetyków

Member of the European Directory of Soap and Cosmetics Makers

niedziela, 10 kwietnia 2011

Ziołowa poduszeczka snów

Lubię zbierać kawałki różnokolorowych materiałów- wymyślam sobie co też z tego nie będzie! Ale oczywiście czas leci, stosik materiałów rośnie i na tym sprawa się kończy. A może tym razem będzie inaczej? Przeglądałam dzisiaj książeczkę, przepięknie ilustrowaną, która przez to wygląda jak bajka dla dzieci, ale bajką nie jest. I co najdziwniejsze napisał ją mężczyzna, pan Jim Long, a książeczka traktuje o ziołowych poduszkach snów. Autorowi, który miał problemy ze snem i często śnił senne koszmary, pomogły małe poduszeczki wypełnione ziołowymi mieszankami. Tak się nimi zafascynował, że stworzył mały poduszkowy business: Long Creek Herbs, w którym poduszki snów można kupić przez internet. Jim Long nie wymyślił nic nowego, bo już od wieków ludzie przypisywali różnym ziołom magiczne właściwości: jedne miały chronić przed diabłem, inne pomagały przepowiadać przyszłość, a jeszcze inne chroniły przed złymi snami, przynosząc spokój i odpoczynek. Dzisiejsza wiedza potwierdza, że pewne zioła przynoszą nam relaks i odpoczynek, a inne sprawiają, że jesteśmy aktywni i gotowi do działania. Jim Long w oparciu o swoje dociekania opracował mieszanki ziół, które sprawiają, że mamy sny słodkie, romantyczne, zmysłowe, przynoszące odpoczynek itd. A komu nie marzą się takie sny? Mnie się marzą i dlatego postanowiłam uszyć sobie poduszeczki snów. Ale najpierw muszę posiać zioła i zrobić odpowiednie mieszanki. Jeśli ktoś też chciałby sobie zrobić swoją poduszeczkę podaję poniżej przepisy:
SPOKOJNE  SNY
1/2 filiżanki bylicy pospolitej (nasiona można czasem kupić w sklepach ogrodniczych albo zebrać rośliny, które rosną przy miedzach, ścieżkach itd)
1/2 filiżanki kwiatów lawendy
Lawenda łagodzi ból głowy i redukuje uczucie stresu. Używamy tylko kwiatu lawendy ponieważ suche łodygi kłują przez materiał. Z różnych gatunków bylicy tylko pospolita sprowadza spokojny sen, pozostałe mogą wywoływać koszmary i bóle głowy.
PRZYJEMNE SNY
1 filiżanka bylicy pospolitej
1/2 filiżanki płatków róży
1/2 filiżanki rumianku
1/3 filiżanki kwiatów lawendy
1/3 filiżanki kocimiętki
2 łyżki mięty
Z podanych ilości można zrobić 5-6 poduszeczek. Kocimiętka to niby taki koci afrodyzjak, ale na moje koty jakoś nie działa, bardzo lubię jej zapach i fioletowe kwiatki.
SŁODKIE SNY
1/4 filiżanki kocimiętki
1/2 filiżanki płatków róży
1/4 filiżanki rozmarynu
2 łyżki mięty
6 całych goździków
Goździki dodają mieszance trochę egzotycznego zapachu, szczególnie w połączeniu z płatkami róży- sny mają być  kolorowe, złożone, interesujące.
MIŁOSNE SNY
2 łyżki szyszek chmielu
2 łyżki płatków nagietka
2 łyżki płatków róży
1 łyżka kocimiętki
1 łyżka majeranku
2 łyżeczki kwiatów lawendy
2 łyżeczki mięty
Przyjaciel Jima Longa powiedział, że śpiąc na poduszce z tą  mieszanką, śnił że jest piórkiem gnanym przez wiosenny wietrzyk i unoszącym się nad polami.! Czy trzeba więcej?
Poduszeczki snów są stosunkowo małe: 7,5x12,5cm, wkładamy je w poszewkę naszej większej poduszki do spania i nie dodajemy do ziołowej mieszanki żadnych olejków zapachowych.Tak więc, przyjemnych snów moi mili!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz