Jestem dumnym członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Twórców Mydła i Kosmetyków

Member of the European Directory of Soap and Cosmetics Makers

wtorek, 14 czerwca 2011

Zbawienny krem do rąk


Kiedy potraktujemy nasze ręce Manicure w Słoiczku to potem koniecznie musimy posmarować je Zbawiennym Kremem, który dopełnia całości  poprzez cudowne wygładzenie naszych dłoni.
PRZEPIS NA ZBAWIENNY KREM DO RĄK
5 łyżek oliwy (ja użyłam pomace)
1 łyżka masła shea
1 łyżka wosku pszczelego
2 łyżki oleju rycynowego
1 łyżeczka eterycznego olejku cytrynowego
W łaźni wodnej rozpuść wosk, dodaj masło shea, oliwę i olej rycynowy i miksuj wszystko starannie malutkim mikserem (np. takim do spieniania mleka), potem dodaj olejek cytrynowy i dalej miksuj, aż mieszanina się schłodzi i osiągnie odpowiednią, kremową konsystencję; przełóż do pojemniczka i opisz (data, skład). Tak otrzymany krem naprawdę skutecznie wygładza i natłuszcza nasze spracowane dłonie, pachnie cytrynowo i kolor, o dziwo, też ma jasny, cytrynowy. Spróbuj zrobić taki krem bo naprawdę warto!
Osobiście dużo pracuję w ogrodzie i coraz częściej z powodu gorąca nie noszę rękawiczek- możecie wyobrazić sobie moje dłonie po takiej pracy! Ale znalazłam sposób: używam manicure w słoiczku, po prostu szoruję nim ręce, płuczę w ciepłej wodzie, obsuszam i wcieram świeży, cytrynowy, zbawienny krem. To naprawdę działa. Sprawdzę jedynie, ile można przechowywać taki krem. Wam również życzę przyjemnych kremowych eksperymentów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz