Jestem dumnym członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Twórców Mydła i Kosmetyków

Member of the European Directory of Soap and Cosmetics Makers

niedziela, 15 kwietnia 2012

Anielskie włosy

 Zdarzyło się, że pewna osoba mając na podorędziu tylko mydło Sielskie Anielskie, umyła nim włosy- w myśl zasady, że lepiej umyć czymkolwiek niż wcale. I co się okazało? A to mianowicie, że mydło z nostrzykiem (jedno z moich ulubionych, cudownie pachnących ziół) jest po prostu stworzone do mycia włosów! Sprawdziłam na własnej skórze, a raczej włosach, a muszę dodać, że nie wszystkie moje mydła służą moim włosom, ale mydło "sielskie" okazało się naprawdę anielskie. Włosy są mięciutkie, nie" obciążone", sypkie, bardzo przyjemne. Myślę, że to dzięki nostrzykowi, bo mydło nie zawiera olejków eterycznych, a jego skład olejowy jest taki sam jak mydeł-bobasów czy mydła różanego. A nostrzyk ma tyle zalet, (myślę, że zbyt mało wykorzystywanych w pielęgnacji skóry bo łagodzi stany zapalne, zmiękcza, goi rany, leczy owrzodzenia, zmniejsza obrzęki), że na pewno i włosom robi dobrze. Tak więc nie czekaj," nostrzykuj" swoje włosy, może również będą anielskie!

7 komentarzy:

 1. Czy po umyciu włosów tym mydełkiem potrzebna jest płukanka octowa, czy wystarczy tylko mydełko?

  OdpowiedzUsuń
 2. Odkąd w lipcu tamtego roku zaczęłam myć włosy Pani mydełkami robię to do dzisiaj i już do szamponów nie wrócę :) na pewno zakupię sielskie na spróbowanie przy kolejnym zamówieniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak ze spłukiwaniem. Czy konieczna jest płukanka octowa?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja płuczę octem, znajoma nie i w obu przypadkach jest OK- zależy to na pewno od rodzaju włosów. Ksenka- cieszę się, że moje mydła się sprawdzają, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja muszę robić płukankę na koniec bo inaczej włosy są bardzo matowe i nie da się ich rozczesać, ale za to po płukance pięknie się błyszczą i są dłużej świeże :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mmm kuszące
  to muszę spróbować umyć włoski bez późnijeszej płukanki, bo może akurat będą ok :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oej, ja w ogóle nie jetem w stanie sobie wyobrazić mycia włosów mydłem bez płukania ich w occie!

  Teraz jestem ponownie na etapie przyzywczajania włosów do mydła, ale ciężko to idzie ;-(

  OdpowiedzUsuń